+90 554 969 44 27 info@rtcelevator.com

Blog

Blog

İzmir Asansör RTC Elevator

İzmir Asansörİzmir’de faaliyet gösteren RTC Elevator, güvenilir ve uzman bir asansör montajı, servisi ve bakımı firması olarak öne çıkmaktadır. Şehrin modernizasyonunda ve binaların yapısal gereksinimlerinde önemli bir rol üstlenen RTC Elevator, geniş kapsamlı hizmetleriyle müşteri memnuniyetini odak noktasına almaktadır. Kaliteli Montaj Hizmetleri RTC Elevator, teknolojik yenilikleri takip ederek, profesyonel ekipleriyle birlikte modern bina gereksinimlerine uygun

Devamını Oku

Asansörlerle İlgili Yanlış Bilinenler

Yanlış Bilinen : Asansörün zincirlerle yada iplerle bağlı olduğu ve kopma
halinde kabinin serbestçe düşeceği sanılır,
Doğru Bilgiler : İnsan asansörlerinde, asansörler için imal edilmiş 8 x 19 = 152
tel’li, en az dört adet seale tip halat kullanılmıştır.

Devamını Oku

İzmir Asansör Bakımı ve Onarımı

Asansör bakımı ve onarımının amacı, insan, yük ve eşya taşımasında kullanılan asansörlerin çalışması sırasında, insanların, canlı varlıkların ve yaşam çevremizin, sağlığını ve güvenliğini tehlikeye sokmayacak şekilde asansörün kullanımını sağlamaktır.

Devamını Oku

Asansörlerde Neden Ayna Vardır?

Asansörler, günümüz yaşam koşullarında yüksek katlarda bulunan binalarda insanların ayda yüklerin hızlı ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlarlar. Asansörlerin kullanımında güvenlik önemli bir konudur ve bu nedenle birçok güvenlik önlemi alınmaktadır.

Devamını Oku

Asansör Modernizasyonunu Zorunlu Kılan 5 Neden

Günlük insan trafiğini büyük ölçüde senkronize eden asansörlerin, yenilenmesi ve düzenli bakımının yapılması çok önemlidir. Asansörlerde, güvenli sürüşün sağlanması için gerekli kuralların değişmesi ile yapılacak revizeler, taşıma kapasitesini ve konforunu artırma amaçlarıyla modernizasyon ve revizyon işlemlerine gerek duyulur…

Devamını Oku

Asansör Tarihçesi

Bu gün dünyamızda harika bir dikey taşıma aracı olarak kullandığımız ve insanlığın hizmetine
sunulan asansör ilk olarak Avrupadan bütün dünyaya yayıldığını günümüze kadar gelen elimizdeki
belgelerden öğreniyoruz….

Devamını Oku

Asansör Nedir ?

Hızlı kentleşmenin getirdiği arsa değerlerindeki artış nedeniyle, yüksek katlı binalara olan ihtiyaç ve eğilim, düşey transport sistemleri konusunda çalışmalar yapılmasını teşvik etmiş ve asansörler, yürüyen merdivenler gibi sistemlerin yapılarda kullanımı hız kazanmıştır. ..

Devamını Oku

Asansörde Kalma Durumunda Ne Yapmalıyım?

Asansörde kalmak bazılarımızın başına gelmiştir ve bir çoğumuz asansörde kalmaktan korku duyarız. Asansörlerin bakımlarının düzenli yapılması asansör arızalarının ve asansörde kalma durumlarının önüne geçmek için alınması gereken tedbirlerin başında gelir….

Devamını Oku